Ekonomi

IRS modernizasyonu federal geliri 561 milyar dolar artıracak

WASHINGTON- ABD Hazinesi, İç Gelir İdaresi’nin (IRS) gelir varsayımlarını güncelledi ve modernizasyon çabalarının önümüzdeki on yılda 561 milyar dolara kadar ek federal gelir yaratacağını öngördü. Bu rakam, daha önceki 390 milyar dolarlık iddiaya göre önemli bir artışa işaret ediyor.

Hazine’nin revize edilmiş 2024-2034 tahmini, IRS’nin 2022 Enflasyon Azaltma Yasası tarafından sağlanan fonu tam olarak uygulayacağı varsayımına dayanıyor. Söz konusu yasa, kurumun modernizasyon ve uygulama girişimlerine 80 milyar dolar ayırdı.

Beklenen gelirdeki artış, teknolojideki ve gönüllü vergi uyumluluğunu artıran operasyonlardaki gelişmelerin yanı sıra denetlenen vergi mükelleflerini sonraki yıllarda daha büyük vergi yükümlülükleri raporlamaya yönlendiren “belirli bir caydırıcı etkiye” bağlanıyor.

ABD Senatosu’nda, Ukrayna ve İsrail’e mali yardımı da içeren sınır güvenliği tasarısıyla ilgili tartışmalar sürerken, IRS’nin modernizasyon bütçesinden 20 milyar doların iptal edilmesi konuşuluyor. Hazine, böyle bir hareketin önümüzdeki on yılda gelirlerde 100 milyar dolardan fazla bir düşüşe yol açabileceği konusunda uyarıyor.

Ayrıca Hazine, Biden yönetiminin 2032 ve 2033 yıllarında IRS uygulama fonlarına 29,1 milyar dolar daha eklenmesi yönündeki bütçe teklifinin onaylanması halinde gelir kârının 851 milyar dolara çıkabileceğini belirtti.

Bu güncellenmiş Hazine tahminleri, Kongre Bütçe Ofisi’nin (CBO) yeni 10 yıllık ABD bütçe açığı tahminlerini yayınlamaya hazırlandığı sırada yayınlandı.

CBO’nun yaklaşan raporunun, saf enerji vergisi kredileri için artan maliyetleri ve federal borç için daha yüksek faiz maliyetlerini içermesi bekleniyor. Tarihsel olarak CBO, farklı modelleme teknikleri nedeniyle IRS yatırımlarında Hazine’den daha düşük getiri öngörmüştü.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu