Haber

Depremzedeler için gönüllü eğitim platformu kuruldu!

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem elbette hepimizi derinden etkiledi. Bu süreçten en çok etkilenen kısımlardan biri de çocuklar oldu. Birçok kişi sosyal medya aracılığıyla ailesini kaybeden çocuklara yardım ederken, depremzedeler için eğitim için yeni bir platform kuruldu. İşte haberin detayları…

Depremzedelere ücretsiz eğitim: İstek Dersi!

Deprem bölgesinde eğitimin durdurulması nedeniyle bu depremden etkilenen çocukların eğitim ihtiyaçları askıya alınmıştır. Bu sorunu fark eden ve bu bahisle uğraşmak için bir site kuran bini aşkın bir topluluk. Öyle ki bu sitede LGS başta olmak üzere 7. ve 8. sınıf öğrencilerine ücretsiz online dersler verilecek. Anında 2723 öğrencinin bulunduğu platformda 1656 öğretmen de yer almaktadır.

Tamamen gönüllülük esasına dayalı olan bu platformdan eğitim almak isteyen öğrencilerin kısa bir form doldurarak okumak istedikleri dersleri seçmeleri yeterli oluyor. Ayrıca platform, gönüllü olarak çalışan rehber öğretmenler ile manevi takviyeye ihtiyaç duyan çocuklara bu imkanı sağlayabilir.

DepremAnında ve sonrasında hayat kurtarabilecek web siteleri!

İstekli öğretmen sayısına ulaşıldığı için öğretmen alımları şu an için durdurulmuştur. Ders programlarının oluşturulduğu eğitim Mart ayının ilk haftası başlayacak. Ayrıca bu eğitim sadece depremin olduğu Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis illerinde yaşayan depremzedeleri kapsamaktadır.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

ciftlikajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu