Ekonomi

Borsa İstanbul’da 6 hisse güne temkinli başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamalarda 6 hisse için önlem alındığı bildirildi.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) Kapsamında ACSELVe HIZLI Paylarına 09/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 08/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. Halihazırda ilgili paylar üzerinde uygulanan ve VBTS kapsamında önceki adımlarda tanımlanan açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri, brüt takas tedbirinin uygulandığı dönemde de devam edecek.

MEKAGVe TURGGHisseleri 09/11/2023 (seans başı) ile 08/12/2023 (seans sonu) tarihleri ​​arasında emir paketi tedbiriyle işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa düzeninin kısıtlanması ve piyasadan emir girişinin sınırlandırılması”, “emir iptalinin, emir miktarının azaltılmasının ve emir fiyatının kötüleştirilmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgilerinin yayınlanmasının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

İlgili hisselere ilişkin açığa satış ve kredili ticaret yasağı ile brüt takas tedbirleri, emir paketi tedbirleri uygulandığı sürece devam edecek.

AVTUR Payları 09/11/2023 (seans başı) tarihinden 08/12/2023 (seans sonuna) kadar tek fiyat süreci prosedürüyle işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanan açığa satış ve marjlı işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri, tek fiyat süreci sistemi tedbirinin uygulandığı dönemde de devam edecek.

PEGIOPayları 09/11/2023 tarihinden (seans başından) 08/12/2023 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satış veya kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

InvestingPro, borsa bilgileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

haberbunyan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu