Sağlık

Bardaklarınız bakteri yuvasına dönüşmesin!

İSTANBUL (İGFA) –Gözlük kullanımının artmasıyla birlikte görsel kaliteyi aynı seviyede tutabilmek için gözlük çerçevesi ve camların hijyeni büyük önem taşımaktadır.

Hastalıkların arttığı bu dönemde bakteri ve enfeksiyon nedeniyle birçok soruna yol açan camlar, yeterince temizlendiğinde ilk günkü gibi kullanım sunar.

Göz sağlığını korumanın bir diğer yolunun da gözleri mikroplardan korumak olduğunu söyleyen Lazer Optik Yönetim Kurulu Üyesi Gözlükçü Fahrettin Keleş, çeşitli önerilerde bulundu.

BİR MENDİL İLE SADECE TOZ VE İZLERİ SİLEBİLİRSİNİZ

Keleş, “Camlarınızı her gün temizleme mendilleri ile rutin olarak temizleyebilirsiniz ancak mendiller ile sadece toz ve izleri silebilirsiniz.” Bezin giremeyeceği çerçeve boşluklarındaki kiri pamuklu çubuk yardımıyla temizleyebilirsiniz. Optik mağazalarından temin edebileceğiniz temizlik solüsyonları ve mendillerle temizliğinizi yapmanız mümkün. Tüm bu tekniklerin dışında rutin aralıklarla gözlüğünüzü aldığınız optikçiye gitmeli ve gözlüğünüzün ayarını, bakımını ve temizliğini yaptırmalısınız. Gözlükçü gözetiminde gözlüklerinizi sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

habererdek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu