İş

Linamar, Mobex’i satın almayı tamamladı

Kanadalı çok uluslu şirket Linamar, önde gelen otomotiv bileşenleri tedarikçisi Mobex’in satın alımını tamamladı. İşlem, Linamar’ın yan kuruluşu olan Linamar Structures USA Inc. tarafından tamamlandı. Bu, şirketin Mobex Fourth and 1, LLC’nin ABD’deki varlıklarının önemli bir bölümünü 64 milyon dolara satın almasını içeriyor. Bu varlıklar, tahrikten bağımsız şasi ve süspansiyon modülleri ve bileşenlerine yönelik üretim faaliyetlerini içerir.

Satın alınan varlıklar Linamar’ın genişleyen Binalar Grubuna entegre edilecek. Bu satın alma, Linamar’ın 2023’teki ikinci stratejik hamlesi olup Yapılar Grubu’nun yıllık satışlarını 1 milyar doların üzerine çıkarması bekleniyor.

CEO Linda Hasenfratz, elektrikten ve tahrikten bağımsız Yapısal ve Şasi ürünleri portföyünün öneminin altını çizdi. Bu odaklanma, bu yılın başlarında Dura-Shiloh’dan üç elektrikli araç (EV) akü koruma tesisini satın almalarının ardından geldi.

Linamar’ın portföyü, eLIN Trace Analysis Cluster ve Linamar MedTech gibi önemli parçalarla daha da güçlendirilmiştir. McLaren Engineering, Mobilite segmenti için tasarım, geliştirme ve test hizmetleri sağlarken Skyjack, MacDon ve Salford gibi diğer segmentler çeşitli endüstri gereksinimlerini karşılıyor.

Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik bölgelerinde faaliyet gösteren Linamar, 2022 yılında 7,9 milyar doları aşan satış rakamına ulaştı. Şirket, Endüstriyel segment ve Mobilite segmenti olmak üzere iki faaliyet segmentine bölünmüş durumda ve dünya çapında 31.000’den fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Mobex’in satın alınmasının ardından, iş operasyonlarını optimize etmek ve temel müşteri gereksinimlerini daha iyi karşılamak için acil entegrasyon faaliyetlerine yönelik planlar şu anda devam ediyor.

InvestingPro İçgörüleri

Linamar stratejik satın almalar yoluyla operasyonlarını genişletmeye devam ederken InvestingPro’nun bazı önemli içgörülerine dikkat çekmekte yarar var. Şirket, 2023’ün ikinci çeyreği itibarıyla son on iki ayda %29,75’lik bir artışla gelir artışını hızlandırma konusunda umut verici bir eğilim gösterdi. Ayrıca, yakın vadeli kazanç büyümesine kıyasla düşük bir F/K oranıyla işlem görüyor (8,26) , potansiyel değer düşüklüğüne işaret ediyor.

InvestingPro Tips, Linamar’ın güçlü çıkarlarının, yönetimin üst üste 29 yıldır sürdürdüğü bir trend olan temettü ödemeye devam etmesine izin vermesi gerektiğini öne sürüyor. Ayrıca şirketin orta düzeyde bir borçla faaliyet göstermesi ve likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aşması, mali sağlığının sağlam olduğunu gösteriyor.

Bu bilgiler ve daha birçok bilgi, her şirket için bir düzineden fazla ek ipucu sunan InvestingPro platformunda bulunabilir. Bu veriye dayalı yaklaşım, kapsamlı, gerçek zamanlı finansal analiz arayan yatırımcılar için pahalı bir araç olabilir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu