Teknoloji

God of War Ragnarök’te Kratos’un Kaderi Farklı Olacak

Geçtiğimiz yılın en güzel oyunları arasında yer alan en yeni God of War oyunu adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilginç bir bilgi ortaya çıktı. O kadar ki Kratos Savaş Tanrısı Ragnarok ‘ daki kaderi son oyundan farklı olacaktır. Peki aslında Kratos karakterini neler bekliyordu? Detaylar burada.

God of War serisinin yeni halkası God of War Ragnarök, 9 Kasım 2022’de yayınlandı. İskandinav mitolojisinin sayfasını kapattığımız oyun şu anda PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda on bir milyon satış barajını geçen God of War Ragnarök senaryosunda Kratos’un çok farklı bir planı vardı. MinnMax Youtube kanalında yayınlanan yeni görüntülerde konuşan Hikaye Direktörü Matt Sophos, daha karanlık bir hikaye kurguladıklarını söyledi.


Spoiler uyarısı: Henüz God of War Ragnarök oynamadıysanız, buradan sonrasını okumak riskli olabilir.


God of War Ragnarök’te Kratos’un şansı ne olurdu?

Bildiğiniz üzere oyunun erken bir aşamasında İskandinav mitolojisinde şimşeğin yaratıcısı Thor ile karşı karşıya geliyoruz. Kratos çatışmanın bir noktasında ölmek üzere olsa da bir yükleme ekranı açılıyor ve Thor bizi ayağa kaldırıyor. Sophos’a göre hikayenin SIE Santa Monica Studio tarafından yazılan ilk versiyonunda Kratos çatışmada ölecekti.

Bu olaydan sonra Sparta Hayaleti sonunda Hel diyarına gidecekti ve daha sonra oğlu Atreus tarafından bulundu. Ancak o zamana kadar yirmi yıl geçmiş olacaktı. Ancak bu fikir, Yönetmen Eric Williams tarafından rafa kaldırıldı.

Bildiğiniz gibi daha önce de benzer bir hikaye dizide karşımıza çıkmıştı. Nitekim Yönetmen Eric Williams, bunu ikinci kez yapmanın gerçekten duygusal bir etkisi olmayacağı sonucuna vardı ve bildiğimiz hikaye takip edildi.

Sonuç olarak, Hikaye Direktörü Matt Sophos şunları söyledi: “Yazılan hiçbir şey geri alınamaz. Hayatınızda değişiklik yapmaya istekliyseniz, o zaman kadere bağlı değilsiniz. Ve buna kandığımızda, anlatmak istediğimiz hikayenin bu olduğunu anladığımızda, Kratos’un ölemeyeceğini anladık.”yorum yaptı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu